Лікарняний лист

При травмуванні або хвороби, що викликала тимчасову непрацездатність, працевлаштованим людям видається лікарняний лист. Відповідно до цього документа буде нараховано певна компенсація.

Лист непрацездатності видається:

при виклику лікаря додому;
при зверненні до медичного закладу.
У ньому прописується ПІБ хворого, попередній діагноз (код), дата відкриття і термін дії. При пролонгації вказується причина, що призвела до продовження терміну непрацездатності (ускладнення захворювання, необхідність реабілітації).

Закриття документа здійснюється лікуючим лікарем. Вказується остаточний діагноз і коли можна приступати до праці. Після заповнення всіх необхідних граф на бланку ставиться кілька печаток (лікуючого лікаря, медичного закладу).

Як оплачується больничный лист?
Оплата лікарняного листа проводиться бухгалтерією разом з першим же нарахуванням коштів (авансом або зарплатою). Варто враховувати, що виплати не завжди складають 100% від заробітної плати. При нарахуванні враховується стаж:

Від 8 і вище відпрацьованих років — 100% від середнього заробітку за 2 попередніх роки.
Від 5 до 8 років — 80% від щоденного середнього доходу.
Менше 5 років — 60% від середнього заробітку за 2 попередніх роки.
Якщо загальний страховий стаж працівника менше ½ року, то розрахунок проводиться, виходячи з МРОТ за 1 місяць. При цьому з нарахувань утримується податок.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here