Зимове розведення і утримання кроликів Зимове утримання кроликів помітно відрізняється від літнього. купить кроликов рекс в украине.Потрібно серйозно підходити до приготування тварин до зимівлі. Кролики покриті густим хутром, що рятує їх від впливу негативних температур. Але умови зимового утримання все одно доведеться забезпечити, щоб попередити переохолодження тварин і спровоковані ним недуги. У статті викладені відмінні риси зимового утримання кролів, їх розмноження і харчування.

Переваги зимового утримання 1) Морозний повітря сприяє загартовуванню, посилення імунітету і зниження ймовірності інфекційних захворювань; 2) Фінансові витрати значно нижче — дешевше підготувати зимові клітини і маточник, ніж сконструювати просторий сарай; 3) У холодну пору немає аміачних випарів, від вдихання яких кролики часто гинуть. Після оволодіння всім майстерністю розведення кроликів взимку на вулиці, заводчик помітить явну вигоду цього способу. Деякі практичні рекомендації Досвід розведення кроликів показує, що взимку кролики на вулиці чудово себе почувають. Але треба вживати заходів, які приносять зручність в життя вихованців при зміні погоди і при дуже низьких температурах.

Коли температура повітря дуже низька, спарювання у кроликів досить мляве. При цьому вони посилено набирають вагу, щоб забезпечити себе енергією для зігрівання тіла. А в результаті — низький рівень народжуваності і мала частота репродукції. Тому не варто розраховувати на додаток поголів’я в таких умовах. Вагітні самки і кроленята некомфортно себе почувають в сильні морози, хоча містять кроликів на вулиці і в 30 градусний мороз. Щоб звірята добре себе почували, не хворіли і швидко розмножувалися, як би холодно не було, треба подбати про правильний устрій житла. Утеплення житла кроликів Виключно відповідально потрібно підійти до утеплення клітин.

Буде дуже добре, якщо заповнити пустоти між стінками будиночка (сараю) і кліткою теплоізоляційними натуральними або штучними матеріалами: добре просушеними листям, соломою, мохом, дрібними гілками, а можна і повстю або пінополістиролом. Пол потрібно викласти дошками і вкрити їх товстим щільним шаром добре просушеної соломи. В особливо морозні дні слід укрити будиночок довговухих улюбленців теплими речами, наприклад, непотрібними пальто і ватяними ковдрами. Ще краще весь внутрішній простір клітин засіяна сіном або соломою, щоб вийшло подобу гнізда. У такому гнізді повітря, що нагрівається кролячим диханням, буде довго залишатися теплим.

Ще краще буде підняти клітини над підлогою (землею) на 80-85 сантиметрів. Зовні будиночки теж бажано утеплити і захистити від попадання вологи ззовні. Для цього дах вкривають листами заліза, укладеними внахлест. Безсумнівно зимовий приплід росте швидше і здоровіше, має більш якісний хутро. З таких загартованих дитинчат виростають більш сильні і продуктивні дорослі особини. Парування кроликів в зимовий період організують за спеціальним режимом. Самочку вибирають старшого віку, найбільш здорову і плідну. Покриття кроликів рекомендують організовувати в найбільш теплі дні.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here