Игорь Янковский
Інновації — це еволюційний шлях, який людство вже обрало. Завдяки прогресу, тривалість життя людини збільшується щороку. Люди, які живуть по 100 років, — це вже щось не з області фантастики. Ми робимо корекцію зору, ставимо високотехнологічні протези. Середня тривалість життя в світі збільшилася в два рази за останні сторіччя, і далі цей показник продовжує зростати.

Інноваційна революція вже відбулася, людство її давно акцептувати. Ми внутрішньо вже прийняли науково-технічний прогрес, він уже всередині нас.
На жаль, в Україні ми спостерігаємо лише відгомони інноваційного поступу, який повним ходом йде по давно глобалізованому світовому науковому просторі. Хотів би подробнее підкреслити дві важливі обставини: по-перше, в нашій країні немає особливих проблем з нестачею талановитих винахідників, інноваторів.

По-друге, в світі сильно змінилася концепція наукового розвитку: ні Ілон Маск, ні Білл Гейтс, ні Стів Джобс ніколи не були вченими в класичному сенсі цього слова. Світ йде від жорсткої традиційної концепції «освіта — університет — наука / інновації».
Завдяки сучасним технологіям і безпрецедентного доступу до інформації будь-якого роду, інноватором, експериментатором, винахідником може стати кожна талановита людина. Головна проблема українського інноваційного простору — у відсутності залученості в сучасні наукові кластери.

Наприклад, США і Європа — це не окремі наукові кластери. Вони всі працюють спільно: завдяки Інтернету сьогодні не потрібно переміщати наукових діячів з Німеччини, перевозити їх кудись, будувати нові будівлі, наукові інститути. Досить дати грант людині, що знаходиться в Гамбурзі, Брістолі або Силіконовій долині — на спільну розробку якого-небудь проекту. І вони можуть обмінюватися месседжами практично щомиті. Чим більше людей знаходяться в цьому просторі, тим швидше працюють інновації.

Дивно спостерігати, як сучасний світ швидко стає все більш технологічним. Інновації стали частиною сучасної епохи. Їх не зупинити.

Людство вже не пручається їх появи в повсякденному житті, а намагається всіляко використовувати для власної користі — будь то матеріальної, для економії часу, ресурсів, отримання нових вражень і можливостей для відпочинку, дозвілля, поліпшення свого здоров’я або навіть порятунку життів.

Пророцтва, зроблені на початку 2000-х, майже повністю стали реальністю в 2010-х. Наступна порція прогнозів, наприклад Реймонда Курцвейла, вже нікого не дивує: їх реалізація — лише питання часу. Покриття бездротовим доступом 85% поверхні Землі вже в 2021-му, самоврядні автомобілі в 2033-м, масове використання 3D-принтерів для друку людських органів з подальшою їх пересадкою з 2031-го, зміни в структурі людського організму, які допоможуть знайти нам додаткові опції в 2043-му, — все це давно не здається відірваним від реальності.

Передумови і прототипи всіх перерахованих вище інновацій вже існують і проходять безперервне тестування з метою поліпшення показників і подальшої реалізації в житті людства.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here